Ako nosiť dámske sako? Outfity, s ktorými zaručene oslníte

Dámske sako je v posledných rokoch stále populárnejším módnym doplnkom, ktorý nesmie chýbať v šatníku žiadnej ženy. Hodí sa totiž takmer pre každú príležitosť: na pracovnú schôdzku, stretnutie s priateľmi alebo romantickú prechádzku vo dvojici. S akými odevmi a doplnkami môžete sako skombinovať, aby ste v spoločnosti zanechali dokonalý prvý dojem? To vám prezradíme v dnešnom článku.

1_7

Dámske sako k džínsom

Horúcim trendom posledných rokov sú tzv. oversized saká, vďaka ktorým ladne zakryjete menšie bruško alebo boky. Voľnejší zvršok je ideálny v kombinácii s priliehavými nohavicami.

Pokiaľ zvolíte oversized sako a džínsy typu straight, skinny alebo slim, zaručene vo svojom okolí vzbudíte obdivné pohľady. Vyskúšajte napríklad kombináciu čierneho saka, bieleho trička a upnutejších tmavomodrých džínsov. V tomto outfite môžete vyraziť aj na oslavu narodenín alebo pohárik vína s kolegami bez toho, aby ste sa museli obávať spoločenského faux pas.

Pokiaľ dávate prednosť živším farbám, módne trendy posledných rokov vám hrajú do kariet. Stavte napríklad na sako v pastelových farbách, ktoré skvele vynikne v kombinácii s modrými džínsami, čiernou kabelkou alebo čižmami.

Základné pravidlo znie: všetko s mierou. Pokiaľ bude najvýraznejším prvkom vášho outfitu práve sako, pri zvyšnom oblečení stačí voliť základné farby, ktoré budú popri výraznom zvršku pôsobiť elegantne a harmonicky.

2_8

Dámske sako k šatám

Dlhšie dámske sako môžete skvele zladiť aj s večernými šatami alebo sukňou. Pre väčšinu spoločenských udalostí sa oplatí staviť na neutrálne farby ako čierna, tmavomodrá alebo šedá, s ktorými uspejete takmer za každých okolností.

Ak sa chystáte na dôležitú formálnejšiu akciu, zvoľte radšej elegantné sako, pod ktoré oblečiete pekné šaty. Na neformálne príležitosti môžete naopak zo šatníka vytiahnuť model s ležérnejším strihom, ktorý dá lepšie vyniknúť vášmu pôvabu a kráse.

Hitom tohto roku sú blejzrové šaty – teda oversized dámske dlhé sako, ktoré sa nosia ako klasické šaty. Ak chcete mať istotu, že vám nový kúsok oblečenia padne ako uliaty, stavte na kvalitnejšie materiály alebo navštívte krajčíra. Dáte tak elegantne vyniknúť svojim krivkám a budete sa v spoločnosti cítiť maximálne pohodlne.

3_4

4_2

Dámske sako a nohavice do spoločnosti

Živou témou tohto roku je kombinácia oversized saka a saténových nohavíc so širokými nohavicami. Voľnejšie strihy a živšie farby sú ideálne na menej formálne udalosti, kde si pri výbere vhodného outfitu môžete dovoliť popustiť uzdu fantázii. Ak dámske sako a nohavice doplníte o ďalšie vkusné doplnky ako výrazný šperk alebo listovú kabelku, pozornosti svojho okolia dozaista neuniknete.

5_1

Voľba perfektného outfitu nemusí byť veda

Chcete si vytvoriť štýlový outfit na každú príležitosť? Prečítajte si, akých prehreškov sa ženy dopúšťajú pri nakupovaní oblečenia.

Ušetríte si veľa času pri výbere vhodného odevu a vďaka svojmu vycibrenému vkusu spoľahlivo vyniknete v dave, či už vyrazíte na schôdzku so svojou drahou polovičkou alebo za obchodnými partnermi.