Dámske šaty

Je dobre známe, že šaty robia človeka. A v tomto prípade to platí dvojnásobne. Práve dámske šaty totiž dokážu podčiarknuť ženský pôvab a zmyselnosť viac než čokoľvek iné. Šaty je preto dôležité vyberať nielen podľa príležitostí, ale aj podľa vlastného vkusu. Vhodne zvolený strih šiat polichotí ženskej postave a správny farebný odtieň očiam a pleti. Svetové módne značky sa preto neustále snažia navrhovať nové a nové modely, ktoré by ešte lepšie spĺňali požiadavky ich nositeliek. Niet pochýb o tom, že práve dámske šaty možno právom označiť za najrafinovanejší a najobľúbenejší kúsok dámskeho oblečenia.

Obľúbené modely dámskych šiat

V ponuke 10k na vás čakajú dámske šaty všetkých strihov, farieb a materiálov. Pripravili sme si pre vás šaty na všetky príležitosti aj na jednotlivé ročné obdobia. To je tiež dôvod, prečo si u nás môžete zaobstarať okázalé šaty na ples, business šaty do práce, letné šaty na dovolenku, dámske jesenné šaty pre chladnejšie dni, kokteilové šaty do divadla aj voľnočasové šaty. Nezáleží na tom, či práve hľadáte džínsové šaty do mesta, boho šaty na svadbu, upnuté šaty do kancelárie či luxusné značkové šaty pre jedinečnú udalosť. U nás vždy nájdete to najlepšie riešenie!

Všeobecne sa medzi ženami za najžiadanejšie považujú čierne a tmavo modré šaty, s ktorými nemožno nikdy nič pokaziť. Chybu ale určite neurobíte ani s červenými šatami alebo modelmi v pastelových farbách.

Kombinácia dámskych šiat s ďalším oblečením

Nezáleží na tom, či dávate prednosť elegantnému, športovému či streetwear štýlu, šaty nesmú chýbať v žiadnom dámskom šatníku. Iba stačí zvoliť vhodný model. Zatiaľ čo formálne a elegantné dámske šaty odporúčame nosiť výhradne s lodičkami, mikinové, voľnočasové a neformálne šaty sa nemusíte báť kombinovať s teniskami alebo sandále. Letné a boho šaty vyzerajú perfektne spoločne s balerínkami.

Počas jesene pôsobí veľmi pekne, keď na pletené šaty oblečiete dámsky kabát. V lete zas cez šaty stačí prehodiť ľahší zvršok, napríklad džínsovú bundu alebo dámske sako. Pre dosiahnutie čo najlepšieho výsledku nezabudnite dodať šatám šmrnc pomocou doplnkov, najmä kabeliek. Okázalosť luxusných dámskych šiat najlepšie podčiarknu šperky a hodinky. Ak zvolíte šaty voľnejšieho strihu a radi by ste podčiarkli siluetu svojho tela, nebojte sa ich prepásať opaskom.