Streetwear oblečenie pre mužov a ženy

Tričká v nadmerných veľkostiach, mikiny s kapucňou alebo jogger nohavice. Streetwear oblečenie je trendom posledných rokov. Svoj podiel na tom majú zástupcovia mladších generácií, ktorí naň nedajú dopustiť. Ako sa z pouličnej módy stal celosvetový fenomén? A prečo by streetwear oblečenie rozhodne nemalo chýbať vo vašom šatníku?

Čo je streetwear oblečenie?

Streetwear alebo pouličná móda nemá jednotnú definíciu. Zahŕňa pestrú zmes oblečenia od tenisiek, cez tepláky až po oversized tričká a šiltovky. Spoločnými znakmi sú dôraz na pohodlie pri každodennom nosení a výraznú potlač či logo značky, ktoré sú umiestnené na viditeľných miestach.

Odkiaľ sa vzala pouličná móda?

Pátranie po historických koreňoch streetwear oblečenia je pomerne zložité. Za jeho kolísku bývajú považované Spojené štáty americké, kde sa tento módny štýl vyvíjal od 70. rokov 20. storočia.

Za jedného z neoficiálnych „otcov zakladateľov“ býva považovaný Shawn Stüssy, kalifornský výrobca surfov. Aby odlíšil firmu od konkurencie, začal predávať tričká, ktoré podpisoval svojim menom v štýle graffiti. Oblečenie sa čoskoro stalo známejšie ako jeho podnik zameraný na výrobu surfov.

V 80. rokoch sa začalo streetwearové oblečenie objavovať aj na hip hopovej a skaterskej scéne v New Yorku. Raperi prichádzali na pódium odetí v oversized tričku, jogger nohaviciach a teniskách.

Pohodlie nemusí byť drahé alebo Ako vyzerá streetwear

Streetwear móda stavia na jednoduchých zásadách. Dôležitý je komfort, voľnosť a originalita. Už dávno pritom neplatí, že voľné zvršky a nohavice sú vhodné iba pre úzko zamerané skupiny jednotlivcov. Streetwear oblečenie sa z mestského prostredia presunulo na módne móla a stal sa z neho úspešný mnoho miliardový biznis.

Možno vo svojom šatníku už pár kúskov oblečenia od niektorej z uvedených značiek máte. Ak tomu tak je, máme pre vás niekoľko tipov, ako sa obliecť, aby ste nielen u ostatných nadšencov streetwear oblečenia zaručene vzbudili pozornosť svojim vycibreným štýlom.

Streetwear nohavice: vysoký komfort na každom kroku

Zatiaľ čo jogger nohavice predstavujú dlhoročnú klasiku, trendom posledných rokov sú dámske alebo pánske tepláky so širšími nohavicami. Do školy alebo do práce, kde striktne nevyžadujú formálny odev, si môžete natiahnuť rifle alebo chino nohavice.

1_10

2_11

 

Streetwear mikiny: praktický a štýlový zvršok

Keby sme mali vybrať jediný symbol pouličnej módy, potom voľba padne práve na streetwear mikiny s kapucňou. Ak bude mikina opatrená logom značky alebo výrazným nápisom, v dave sa len tak nestratíte.

Navyše budete spoľahlivo chránení pred vetrom a dažďom za nevľúdneho počasia. A pokiaľ náhodou teploty klesnú, môžete si cez mikinu prehodiť perovku alebo streetwear bundu, ktorá skvele doplní váš outfit.

3_6

4_4

 

Tenisky: nenahraditeľný prvok streetwearu

Po teniskách je vo svete vysoký dopyt. Dôvodov je hneď niekoľko. Sú elegantné, cenovo dostupné a môžete v nich vyraziť takmer kamkoľvek. Stále väčší počet nakupujúcich má tiež záujem o farebne výrazné páry topánok, vďaka ktorým vás ostatní uvidia už z veľkej diaľky.

6

5_2

Objavte ďalšie módne trendy

Hľadáte ďalšiu inšpiráciu na oživenie svojho šatníka? Prezrite si pánske a dámske odevy, ktoré nájdete v našom sortimente a oblečte sa podľa najnovšej módy. Či už vyrazíte na stretnutie s priateľmi, alebo na obchodné rokovania, zanecháte vďaka svojmu vycibrenému vkusu vo svojom okolí ten najlepší dojem.