Karl Lagerfeld

karl-lagerfeld-logo-10k

Hľadáte módu, ktorá je sofistikovaná, nadčasová a zároveň odráža váš jedinečný štýl? Potom je značka Karl Lagerfeld tou pravou pre vás. Inšpirovaná ikonickým dizajnérom a fotografom, kolekcia Karl Lagerfeld ponúka širokú škálu oblečenia, obuvi a doplnkov pre mužov a ženy, ktoré oslovujú moderného, sebaistého jednotlivca.

Módna ikona dvoch storočí

Kariéra Karla Lagerfelda, módneho génia a otca dizajnov nejednej odevnej značky, sa začala skicou kabátu, ktorá očarila slávneho Pierra Balmaina. Po rokoch práce pre renomované značky ako Fendi, Chloé a Chanel sa v roku 1984 odhodlal k odvážnemu kroku vybudovať vlastnú značku pod svojím menom. Jeho kolekcie, spájajúce luxus s praktickosťou a odvážnymi strihmi, uchvátili svet módy a vytvorili módnu legendu.

Lagerfeldov vizionársky prístup a zmes talentov sa prejavili aj vo svete ilustrácií, fotografie, stylingu a takisto v publikačnej činnosti. V duchu výrobnej tradície a hesla “prijmi súčastnosť a vymysli budúcnosť” v jeho práci pokračujú Pier Paolo Righi ako riaditeľ spoločnosti a Hun Kim ako dizajnový riaditeľ.

Evolúcia udávaná kolekciami

Pôvodne sa značka venovala výhradne pánskemu oblečeniu, no v 90. rokoch sa rozšírila o dámsku líniu s názvom Lagerfeld Gallery. V roku 2005 prešla pod kontrolu Tommy Hilfiger, pričom si Karl Lagerfeld ponechal kreatívne riadenie a kontrolu nad dizajnom. Pod novým vedením sa ponuka produktov rozšírila o rôzne doplnky ako okuliare, tašky a topánky. Rok 2006 priniesol dve cenovo dostupnejšie línie pre ženy a mužov a Lagerfeld predstavil aj svoju prvú kolekciu denimu.

Do značky sa od počiatkov pretláčal autorov charakteristický štýl s prevahou čiernej farby, vysokých golierov, vypasovaných oblekov a kožených detailov. Neskôr sa do dizajnov zakomponovali aj hravé motívy a kreslené portréty samotného návrhára, čím získali kolekcie šmrnc a jedinečnú identitu.

Štýlová ikona s odvahou inovovať

Lagerfeld presadzoval odvážne strihy a netradičné materiály. Bol priekopníkom v používaní kožušiny vo vysokej móde, materiálu, ktorý sa pred ním nikto v týchto módnych kúskoch neodvážil použiť. Práve v tomto období si Karl začal postupne formovať svoj vlastný, jedinečný štýl, ktorý možno nájsť aj na jeho fotografiách z mladosti.

Značka, ktorá definovala svet módy

Lagerfeld pútal mimoriadnu pozornosť, odkedy v roku 1954 vyhral svojím dizajnom kabátu módnu súťaž pod záštitou International Wool Association. V období 50-tych rokov týmto skvostom udával štýl elegancie a dostal Karla do módneho univerza, v ktorom nehodlal iba pracovať, ale ktorý postupom času sám ovládol. Rokmi sa vypracoval na žiadaného majstra odvetvia, čím sa dostal do kreatívnej réžie mnohých značiek, medzi ktoré patrí napríklad Chanel a Fendi.

Komu nechýba odvaha, tomu nesmie chýbať Karl Lagerfeld. 10k vám otvára dvere do sveta módneho domu, ktorý je kormidlom módy už viac ako pol storočia.

POZRIEŤ PRODUKTY ZNAČKY KARL LAGERFELD

 

3 položiek celkom

Stránka 1 z 1 - 3 položiek celkom